Prištići koji se često pojave na gumbu, sljepoočnici i čeljusti ne čuvaju se jedinstveno za mlade, za njih nema rješenja. U ekstremnim slučajevima koristite izvanredne dogovore, a u blažim slučajevima uobičajeni su lijekovi primjereni.
Da bismo se bavili neumornim zitima, prvo moramo shvatiti što su oni uistinu, otkrivajući dermatolozima. Oni ni na koji način nisu u obliku ili oblikuju normalne prištiće, međutim nakupine ispuštenog karakterističnog sebuma u porama, čine 24sata.
Te male tamne mrlje redovito prekrivaju nos, čeljust i sljepoočnicu, skuplja ih glatka koža jer izlučuje više masnoće. Zamagljuje u dodiru sa zrakom, jer su sve začepljene pore u sjeni doista žućkaste, a na vanjskoj strani kože poprimaju mutniji ton.
Velika većina pogrešno prihvaća da će snažne trake spriječiti njihov izgled, međutim dermatolozi pojašnjavaju da su prištići dublji od površinskog sloja, pa takvi lijekovi samo uklanjaju svoj pokrov i besmisleno štete koži. Prolijevanje bi trebalo biti blago i ne primjenjivati se više od jednom tjedno, kaže zamjetna američka dermatologinja Rachel Nazarian.
Složeni aranžmani
Od složenih aranžmana najbolja je salicilna korozija koja se nanosi kao gel za pročišćavanje. Obično se nalazi u brojnim ljekarničkim proizvodima. Ova nagrizajuća komponenta uklanja mrtvu, plitku kožu s lica i uklanja općenito oblikovane prištiće, ali uz to sprečava ponovno podrijetlo tih otvora na koži.
Retinoidi također mogu pomoći, ne samo u koži koja nije osjetljiva, tj. Prikladna su za razvijeniju i glatku kožu. Učinkoviti retinoidi podružnice su hranjivih sastojaka A koji smanjuju pogoršanje, ali sprječavaju stanice da ostanu zajedno i ometaju pore. Štoviše, pomažu smanjiti naknadne mrlje i ožiljke.
Za razliku od salicilne korozije, benzoil peroksid manje je uvjerljiv u sprečavanju razvoja zita, ali je prihvatljiv u mješavini jer ima antibakterijski učinak i ublažava pogoršanje pora.
Najbolji uobičajeni lijekovi
Prištiće čiste i hranu iz kuhinje, velom je propisano primjenjivati jednom tjedno. S njima možete održavati besprijekorno stanje, no bubuljice se zapravo događaju svako toliko, kaže dermatolog koji prihvaća da su normalni lijekovi stalno dobrodošli jer povoljno utječu na kožu.
Cimet
U zdjeli pomiješajte jednu žličicu mljevenog cimeta s dvije žličice nektara. Zatim ljepilo treba nanijeti na osnovna mjesta i ostaviti da se pojavljuje u bilo kojem trenutku 15 minuta prije pranja.
Sok od limuna
Izvanredan partner u borbi protiv začepljenih pora je limun bogat hranjivim sastojcima C. Ograničava pore, uklanja mrtve stanice kože i pročišćava kožu. Dovoljno je zdrobljeni limunov sok nanijeti na lice i ostaviti da se predstavlja tridesetak minuta nakon toga. S limunovim sokom treba biti oprezan i ne koristiti ga sve redovnije jednom u četrnaest dana.
Zeleni čaj
U početku treba pripremiti zeleni čaj, a zatim ga ohladiti na sobnu temperaturu. Zatim se nanosi na zit vatom i ispire nakon 10 minuta. Sredstva za prevenciju raka od čaja pomažu u pročišćavanju sebuma i smanjenju oralnih ciklusa. Ide oko sebe kao karakterističan tonik.
Nektar
Zagrijte žlicu nektara, čvrsto sjedite da se ohladi na sobnu temperaturu i nakon toga nanesite na uši. Osigurajte da nektar nije pretjerano vruć. Ostavite da djeluje 10 minuta, a zatim isperite mlakom vodom. Nektar čisti zit, a osim toga djeluje antibakterijski.
Comments
Post a Comment